OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża

Terapia manualna


Terapia manualna opiera się na szczegółowej diagnostyce narządu ruchu oraz manualnej pracy terapeuty w celu zlikwidowania przyczyny zaburzenia. Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego , w oparciu o wywiad i  testy kliniczne, fizjoterapeuta jest w stanie odnaleźć zaburzone struktury, ocenić ich uszkodzenia oraz przeanalizować mechanizmy pojawienia się dolegliwości. Praca dotyczy wszystkich struktur, biomechanice to jest: stawów, struktur torebkowych, więzadeł, mięśni oraz powięzi. Istotą zabiegów terapii manualnej jest likwidowanie bólu. Dlatego celem terapeuty jest znalezienie jego przyczyny i eliminacja, poprzez przywrócenie prawidłowej funkcji stawów i normalizację napięcia mięśniowego. Terapia manualna jest bardzo szerokim określeniem, w którym zawiera się wiele różnych technik pracy, natomiast punktem wspólnym jest to, że terapeuta pracuje z pacjentem za pomocą swoich rąk (łac. manus – ręka).  W skład terapii manualnej, wykorzystywanej w naszym ośrodku wchodzą m.in. takie metody jak:
  • Terapia punktów spustowych
  • Masaż tkanek głębokich
  • Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe
  • Techniki energizacji mięśniowej
  • Stretching.
* W trosce o jak najwyższą jakość usług, jakie oferujemy swoim klientom, pierwsza wizyta zawiera także wstępną konsultację i diagnostykę, dlatego czas jej trwania to aż 60/ 90 min. Dogłębnie przeprowadzona diagnostyka, pozwala nam zaplanować program rehabilitacji lub treningu w sposób optymalny i korzystny dla klienta.
 

Aktualności

 
 
wszystkie aktualności
kongres coms

Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.