OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża

Trening medyczny


Trening Medyczny skierowany jest do osób, które po wyjściu z gabinetu fizjoterapeutycznego potrzebują dalszej kontynuacji terapii. Jego podstawy opierają się na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego lub koordynacji wewnątrz mięśniowej. Celem tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała, co pozwala odczuć, że organizm pracuje jako jedna, spójna całość. Z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest nie tyle wzrost siły, ile poprawa sensomotoryki (sterowania poprzez układ nerwowy). Dominują ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe a nie wyizolowane grupy mięśni. Celem treningu jest odtworzenie naturalnej równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych. To idealne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport jak i sportowców amatorów. Fizjoterapeuta nie tylko pozwoli Ci pozbyć się bolesnego ograniczenia, bądź dysfunkcji, ale nauczy Cię, w jak w sposób holistyczny, czyli całościowy patrzeć na swoje ciało.
Ta forma treningu skierowana jest zarówno do osób młodszych, gdzie skupiamy się najczęściej na reedukacji i utrwalaniu korzystnych wzorców ruchowych, jak i starszych, u których główny nacisk kładzie się na prewencję dysfunkcji ruchowych.

 

Aktualności

 
 
wszystkie aktualności
kongres coms

Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.