SP ZOZ Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej jest przychodnią specjalizującą się w udzielaniu świadczeń zdrowotnych osobom profesjonalnie i amatorsko uprawiającym sport. Do naszych Pacjentów należą zawodnicy Kadry Narodowej prawie wszystkich dyscyplin sportowych.

Jeśli szukasz  pracy w przyjaznej atmosferze - DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU W WARSZAWIE jako PIELĘGNIARKA/ PIELĘGNIARZ

Jeśli posiadasz potwierdzone prawo wykonywania zawodu, MOŻEMY CI ZAOFEROWAĆ:

  • formę zatrudnienia: umowa zlecenie, umowa  o pracę
  • pracę w stabilnej państwowej firmie,
  • niezbędne narzędzia do pracy,
  • zgrany zespół współpracowników.

JESTEŚ NASZYM WYMARZONYM KANDYDATEM JEŚLI:

  • posiadasz min. roczne doświadczenie w pracy na stanowisku pielęgniarka/pielęgniarz,
  • masz ukończony kurs EKG oraz kurs szczepień ochronnych,
  • umiejętnie wykonujesz standardowe procedury diagnostyczne (pobranie krwi, EKG, etc.),
  • posiadasz znajomość obsługi komputer i środowiska Windows,
  • posługujesz się komunikatywnym językiem polskim,
  • Masz doświadczenie w pracy z dziećmi,
  • cechują Cię mocno rozwinięte umiejętności interpersonalne,
  • lubisz pracę z ludźmi i jesteś empatyczna(y)
  • masz wysoką kulturę osobistą.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warszawa

Zapraszamy na badania sportowo lekarskie 
w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.  W ramach NFZ (bezpłatnie) mogą być objęci opieką  zawodniczki i zawodnicy do 21 roku życia.

Rejestracja telefoniczna pod numerem 885 - 557 582  i (22) 602-05-30.

 lub on line na stronie www.coms.pl

Dla sportowców zapisujących się po raz pierwszy potrzebne jest skierowanie do Poradni Medycyny Sportowej wystawione przez lekarza POZ.

O przebiegu badań w COMS można przeczytać na stronie www.coms.pl/dla-pacjenta/przygotowanie-do-badań. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy:  885 557 585  i (22) 602-05-30,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W dniach 24-26 kwietnia 2025 roku w Dębicy odbył się XXXV Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Medycyny SportowejMedycyna sportowa a aktywność fizyczna lekarzy. Imprezą towarzyszącą były XX Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu. Jedna z sesji naukowych kongresu była w całości poświęcona problemom zdrowia psychicznego sportowców. Zaprezentowano w niej m.in. wyniki projektu dotyczącego stanu zdrowia psychicznego elity polskich sportowców, realizowanego przez pracowników COMS i Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego. Pierwsze efekty projektu zostały opublikowane w najbardziej prestiżowym czasopiśmie naukowym poświęconym medycynie sportowej - British Journal of Sports Medicine.   

 

W Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się promocja książki pt. Postępy Kardiologii Sportowej, wydanej przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie. Redaktorami naukowymi publikacji, która jest kontynuacją dotychczasowych książek Wydawnictwa o tematyce kardiologii sportowej, są profesorowie: Renata Główczyńska, Wojciech Braksator i Artur Mamcarz. Wśród autorów rozdziałów są przedstawiciele COMS - dr hab. Hubert Krysztofiak, dr n. med. Jarosław Krzywański i dr n. farm. Andrzej Pokrywka. Polecamy uwadze zarówno promowaną książkę, jak i inne wydawnictwa PZWL z poświęcone różnym zagadnieniom medycyny sportowej.

    

W dniu 30 listopada 2024 roku, w Mediolanie, odbył się 3. Międzynarodowy Kongres - „Kolagen w chorobach stawów i mięśni: nowe doświadczenia kliniczne”. Jednym z prelegentów była dr n. med. Anna Pacholec z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, która wygłosiła wykład pt. Painful perineural scars: ultrasound diagnostics and our method of treatment using Guna Collagen MDs. Wśród uczestników kongresu byli także pracujący w COMS lekarze - dr Marek Krochmalski i dr Stanisław Machowski.

W dniach 25-27.11.2024r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyła się „Konferencja Trenerów Szkolenia Olimpijskiego i Paraolimpijskiego Los Angeles 2028” podczas której zespół COMS zaprezentował wyniki projektu realizowanego wspólnie z Instytutem Sportu dotyczącego oceny stanu zdrowia psychicznego polskich sportowców. Wyniki tego badania zostały opublikowane w prestiżowym British Journal of Sports Medicine. 

Od roku w naszej placówce działa Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Sportowców w której pracują psycholodzy, psychoterapeuci oraz lekarz psychiatra, którzy niosą pomoc najlepszym polskim sportowcom. 

Ocena stanu zdrowia psychicznego zawodników Kadry Narodowej  zgodnie z rekomendacjami MKOL jest również elementem ogólnej oceny stanu zdrowia sportowców odbywających badania okresowe w COMS.

 Link

https://bjsm.bmj.com/content/early/2024/10/23/bjsports-2024-108919.long

Miło nam jest poinformować, że szefem  misji medycznej Olimpijskiej Reprezentacji Polski Paryż 2024 jest  Dyrektor  COMS  dr hab. n. med. Hubert Krysztofiak,

Członkiem misji medycznej jest Fizjoterapeuta COMS - mgr Piotr Maliszewski,

W gronie lekarzy  Misji olimpijskiej są:

dr Jarosław Krzywański - reprezentacja  Lekkoatletyki

dr Marek Krochmalski - reprezentacja Lekkoatletyki

dr Krzysztof Osman - reprezentacja Pięcioboju nowoczesnego

dr Krzesimir Sieczych - reprezentacja  Pływania

Miło nam poinformować, że dr n. med. Jarosław Krzywański został powołany przez Wojewodę Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny sportowej. To już kolejna, pięcioletnia kadencja, dra Krzywańskiego, kierownika Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 8 lipca 2024 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

/Foto: Mazowiecki Urząd Wojewódzki/

Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej organizują:

 

IV Międzynarodowy Kongres Naukowy:

STAY IN THE GAME - praktyczne zastosowania medycyny w sporcie

Wydarzenie odbędzie się w dniach: 12-14 grudnia 2024 roku w Centrum Konferencyjnym Fabryka Wełny w Pabianicach.

 

Zapraszamy do rejestracji: https://kongres.ptmsiw.pl/

 

Kongres to 3 dni ciekawych wykładów i warsztatów opartych na najnowszych doniesieniach naukowych i doświadczeniach klinicznych specjalistów z kraju i zagranicy.

 GŁÓWNA TEMATYKA SESJI NAUKOWYCH I WARSZTATÓW

  • Temat przewodni: Wszystko o urazach mięśniowych
  • Mięśnie, ścięgna, więzadła i stawy
  • Medycyna regeneracyjna
  • Urazy i ból w różnych dyscyplinach sportowych
  • Znaczenie terapii manualnej w medycynie sportowej
  • Fizykoterapia w sporcie
  • Zespół REDS w sporcie
  • Żywienie i suplementacja w sporcie
  • Wysiłek fizyczny
  • Komunikacja, psychologia i psychiatria w sporcie  KOMITET NAUKOWY KONGRESU:
  • dr Marek Krochmalski - Przewodniczący Komitetu Naukowego, Prezes Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł (PTMŚiW), Ortopeda traumatolog, Współwłaściciel Medical Magnus Clinic

 

  • Nicola Maffulli - Honorowy Przewodniczący Komitetu Naukowego, Prezes Italian Society of Muscles, Ligaments and Tendons (I.S.Mu.L.T.), Chirurg ortopeda, Profesor chirurgii Uniwersytetu w Salerno, Profesor honorowy Wydziału Medycyny Sportu i Chirurgii, Queen Mary University of London

 

  • dr n. med. Marek Kiljański - Przewodniczący Komitetu Naukowego, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii, Wojewódzki konsultant ds. fizjoterapii, Specjalista fizjoterapii w Medical Magnus Clinic

 

  • dr hab. Paweł Cięszczyk - Przewodniczący Komitetu Naukowego, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku

 

  • zw. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś - Przewodniczący Komitetu Naukowego, Klinika Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi

 

  • dr hab. n. o zdr. Piotr Gawda - Przewodniczący Komitetu Naukowego, Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Kierownik Zakładu Medycyny Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

 

  • dr hab. n. med. Dariusz Witoński - Przewodniczący Komitetu Naukowego Katedra Fizjoterapii Klinicznej w Instytucie Nauki o Zdrowiu Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

 

 

Do udziału w Kongresie zapraszamy lekarzy, fizjoterapeutów, studentów i trenerów oraz inne osoby zainteresowane w/w tematyką. W trakcie Sympozjum przewidujemy zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną w postaci warsztatów.

 

W ramach wydarzenie odbędzie się kolacja koleżeńska  oraz uroczysta staropolska wigilia

z prezentami. Zachęcamy do uczestnictwa.

 

Więcej informacji znajdą Państwo:

 

Na stronie internetowej: https://kongres.ptmsiw.pl/

Na Facebook PTMŚiW: https://www.facebook.com/ptmsiw/

 

Samodzielne zapisy elektroniczne  do  Przychodni COMS.

Jeśli posiadają Państwo skierowanie do Poradni Medycyny Sportowej zachęcamy do  samodzielnego zapisywania się na wizytę.

Zapisy są na stronie  www.coms.pl 

https://www.coms.pl/oferta/zapisy-elektroniczne-nfz.html

Zespół COMS